AuJob oslávil 15 rokov!

„Úspech AuJobu má na svedomí tím kvalitných ľudí pracujúcich v AuJobe počas celých pätnástich rokov“, uviedol pri príležitosti 15. výročia AuJobu generálny riaditeľ, pán Peter Ulbrik.

Naša personálna agentúra oslavovala 4.6.2019 svoje pätnáste narodeniny. Pri tejto výnimočnej príležitosti sme sa spolu so starými AuJobákmi a našimi váženými klientmi stretli na príjemnej coctail párty. Osláviť to s nami prišlo viac ako 50 priaznivcov, za čo sme nesmierne vďační.
Oslava jubilea pokračovala do neskorých nočných hodín – veď pätnásť môže mať firma i človek len raz za život.

Zaujímali nás pocity a názory človeka, vďaka ktorému AuJob vôbec vznikol. Pre nášho pána riaditeľa sme si pripravili niekoľko otázok, aby nám prezradil, čo je kľúčom k úspechu. 
 
Keď ste zakladali AuJob, mysleli ste si, že raz oslávite 15 rokov?

Vôbec som na to nemyslel. (úsmev). Išlo o entuziazmus. Veľmi som chcel. Nie v zmysle mať značku, no bavilo ma to deň odo dňa. Je to ako keď začnete stavať LEGO a ešte neviete čo to bude, len vás to stavanie baví. Kdesi som taktiež počul, že nie je veľmi dobré dávať si ciele, pretože sa za nimi človek ženie. Keď si jeden cieľ splní, dá si ďalší, ktorý je náročnejší, znovu sa za ním ženie a potom zistí, že má 60. (smiech). Od začiatku to bolo tak, že cesta je cieľ. A práve tá cesta ma baví.

„Obľúbená“ otázka každého kandidáta - Kde vidíte AuJob o ďalších 15 rokov?

(smiech). O 15 rokov by som chcel byť stále hrdý na svoj tím a svoju značku, tak ako je to dnes. Dnes, kdekoľvek prídem a ľudia tam AuJob značku poznajú, cítim z ich strany istú formu úcty a je to veľmi príjemný pocit. 

Akú najväčšiu zmenu pociťujete v AuJobe dnes v porovnaní s AuJobom pred 5timi rokmi?

Ťažko povedať, nakoľko sa na to pozerám s nadhľadom a potom mi to už akoby splýva. No vnímam neuveriteľnú dynamiku pracovného trhu a našu flexibilitu v zmysle neustáleho prispôsobovania sa mu. To sme, ako AuJob, našťastie pochopili dosť skoro a preto je personalizovanie a prispôsobovanie sa našim štandardom. No zmeny sú neustále. Aby som odpovedal na otázku, najväčšia zmena v mojom ponímaní je fakt, že zmizol klasický recruiting. Spôsob hľadania kandidátov, ich oslovovania.

V čom vidíte tajomstvo úspechu AuJob-u?

Neustále vylepšovanie procesov. To sa samozrejme dá len vďaka kvalitným ľudom. Preto by som označil za úspech AuJobu práve tím kvalitných ľudí pracujúcich v AuJobe počas celých 15tich rokov.

Ako vnímate konkurenciu dnes, v porovnaní s minulosťou?

Kedysi existovala konkurencia, na ktorú som sa chcel dotiahnuť. Boli mojim vzorom. To mi pomáhalo húževnatejšie pracovať a ostať motivovaný.  Postupne, ako sa AuJob vyvíjal, sme si našli svoju cestu ako robiť veci a ako sa prezentovať. Preto sa dnes už s konkurenciou v tom pravom slova zmysle neporovnávam, no vždy sa rád nechám inšpirovať.

Ak by ste mohli vrátiť čas a rozhodnúť sa podnikať v inej oblasti, o akú by šlo?

Vybral by som si znovu HR, pretože toto je práca, kde je veľká koncentrácia profesionálov z rôznych oborov, ktorí ma veľmi veľa naučili. Myslím, že toto by mi žiadna iná práca nedala – hlavne tým obsahom informácií a detailnosťou.

Rozmýšľali ste niekedy nad tým otvoriť ďalšiu pobočku AuJob-u? Napríklad aj v inom meste?

Rozmýšľal som o tom. Nezrealizovalo sa to, lebo mám za to, že komfort a kvalita pracovnej náplne, ktorá je vykonávaná dnes tu v Bratislave, by sa znížila. Viem si predstaviť, že by akákoľvek seniorka zvládla viesť pobočku, so všetkým čo to obnáša, aj v inom meste. Pre mňa je však veľmi dôležité byť v interakcii s mojimi zamestnancami. Delegovať na nich prácu, no na druhej strane byť tu pre nich a byť im nápomocný. To si neviem úplne predstaviť, ak by sme mali pobočku napr. v Košiciach.

Cítite že Vás práca v oblasti personalistiky zmenila? (prípadne pociťujete na sebe nejakú profesionálnu deformáciu?)

Stal som sa viac empatický. Kedysi som bol veľmi prísny a vnímal som veci čierno bielo. Ako som už spomínal, vďaka tomu kvantu ľudí, s ktorými sa stretávam, sa posúvam aj v oblasti vzdelania. No úplne najviac mi dávajú moje kolegyne, s ktorými každý deň pracujem a zhováram sa s nimi.

Ďakujeme našim klientom a kandidátom za skvelú podporu a pevne veríme, že náš teenager AuJob časom vyrastie, dovŕši dospelosť a o chvíľu oslávi ďalší míľnik, svoje osemnáste narodeniny!

 

                                                                                                                                                                                 AuJob Tím

Pošlite CV