Prvé dni v AuJobe


Nedávno sa naša kolegyňa Mirka podelila o svoju skúsenosť s pohovorom a to ma inšpirovalo k tomu, aby som sa s Vami podelila aj ja o svoje pocity z prvých dní v AuJobe.

Nečakala som, že hneď na pohovore budem prijatá.  Predstavovala som si, že ma šéf hneď príjme a ja začnem novú kapitolu svojho života, ale nemyslela som si, že sa to naozaj stane. Nie nadarmo sa oplatí veriť  v THE SECRET (ale netreba podceňovať prípravu! :D). Hneď som sa išla zoznámiť s mojimi kolegyňami. Vysmiate mi podávali ruku a prijímali k sebe – do kolektívu. Toto sa mi naozaj páčilo, to čo z nich vyžarovalo, tá pozitívna energia, to, že bolo vidno, že sú tím. Prvý deň som zazvonila na zvonček plná očakávania, čo sa za dnešný deň naučím. Na stole ma čakali cukríky, perá, zvýrazňovačky, zošiť, smernica AuJob a to najdôležitejšie,  lístoček s nápisom – Vitaj u nás.:)

Čítala som smernicu a študovala som si popisy pracovných pozícií, ktoré sme aktuálne mali otvorené. Naozaj kvantum informácií na prvý deň a to nehovorím, čo všetko som zistila v priebehu jedného týždňa. Baby boli milé, na každú otázku mi odpovedali, nehovorili mi, aby som sa prestala na ne tak divne pozerať keď telefonujú a vysvetlili mi snáď každú vec, nad ktorou som sa čo i len trošku pozastavila. Asi štvrtý deň som mala spraviť svoj prvý telefonický rozhovor s kandidátkou, ktorá sa uchádzala na nie tú najľahšiu z otvorených pozícií. Odkladala som to. Snažila som sa to natiahnuť a psychicky sa na to pripraviť, až kým som naozaj nemusela. BOL TO DES. :D Neznášala som telefonovanie. Vedela som do čoho idem - 80% času budem telefonovať, no nič to nemenilo na tom, že som to nemala rada. Všimli ste si ten minulý čas? Už si neviem predstaviť, že by som niečo vybavovala bez telefónu. Je to rýchlejšie, dozviete sa omnoho viac a to najhlavnejšie – je to HNEĎ. Na svoju prvú kandidátku nikdy nezabudnem – pamätám si dokonca aj jej meno. Bola veľmi milá, ale moja štruktúra otázok.. povedzme.. že žiadna nebola. Zakoktávala som sa, ledva som zo seba niečo vypotila a kým ona rozprávala, ja som rozmýšľala, čo sa musím opýtať, takže som ani len netušila o čom hovorí. Bola milá, takže som ju pozvala aj na osobný pohovor. Každého ďalšieho, s ktorým som volala a bol milý, som chcela pozvať na pohovor. Kolegyňa (Dadka),mi to pekne vysvetlila, že tak sa to proste nerobí.:) Chceme predsa pozvať vhodných kandidátov so skúsenosťami, ktoré sú potrebné na danú pozíciu a nie tých, ktorí sú na mňa milí cez telefón.

Prešli už 3 mesiace a ja sa stále mám čo učiť. Zo začiatku, som iba telefonovala a spisovala veci do databázy. Teraz už mám vlastné pozície, vytváram popisy pracovných pozícií, vymýšľam kreatívne inzercie, vytváram objednávky, hľadám kandidátov, vyberám tých vhodných a kontaktujem ich, pozývam ich a vždy ich milo privítam, keď prídu, a samozrejme mnoho iných vecí. Všetko toto robím s pomocou mojich úžasných a milých kolegýň.:) Mávame spoločné kreatívne raňajky, porady, chodíme na teambuildingy a vždy, keď sa dá a je čas, zakecáme sa pri našej univerzálnej kuchyni.

Ak chceš byť aj ty súčasťou nášho výnimočného tímu, pošli nám životopis a my ťa s radosťou prijmeme medzi nás.:)


                                                                                                                                                                                                 Katarína Cisáriková
                                                                                                                                                                                                 Talent Acquisitor

Pošlite CV