6 rokov v 3 minútach

Blíži sa mojich 6 rokov v AuJobe. Za ten čas sa určite veľa zmenilo. Agentúra má svoju dynamiku a nenechá Vás spať na vavrínoch. Je to jedna z vecí, čo ma tu ťahá stále vpred. Už počas štúdia som mala k HR blízko, len mi nikdy nenapadlo, že práve prostredie agentúry mi tak sadne. Ekonomická univerzita mi k tomu dodala základ. Aj keď mnohí váhajú nad kvalitou slovenského štúdia, má niečo do seba. Skúsenosti na  vysokej škole ma jednoznačne obohatili.

Vrátim sa ale k AuJobu. Stretla som tu naozaj mnohých ľudí. Vyformovali ma, ako napríklad naša Zuzka, Pali, šéf, či zvyšok AuJob tímu a kandidáti. Veľmi ma inšpirovali a otvorili mi ďalšie možnosti HR sveta, čo si naozaj vážim a snažím sa posúvať získané know-how neustále ďalej. Ak mi niekto povie, že už sa v práci naučil všetko a nemá sa kam posúvať, nerozumiem mu. Dnes je toľko možností ako na sebe pracovať. Ak Vám ich neponúknu, vytvorte si ich. Chce to však chuť a častokrát veľa trpezlivosti a vytrvalosti.

Prešla som si od searchingu cez pohovory až po koučing tímu a obchod. Kombinácia týchto aktivít ma napĺňa. Ako keď varíte polievku. Každá ingrediencia má svoj význam a na konci vytvorí harmonickú chuť, ktorá poteší jazyk a ostatné zmysly. V práci preto záleží nie len na samotnej náplni, ale s kým úlohy a cieľ zdieľate, kto Vás riadi, a či v tom vidíte podstatný zmysel. Mňa určite tešia výsledky pri obsadení pozície. Sú to však najmä maličkosti, ako keď Vám Java developer zavolá, že sa mu Vaša ponuka páčila a chce sa dozvedieť viac (všetci IT headhunteri určite vedia o čom hovorím☺). Keď Vám kandidát po celom výberovom procese a získaní nového zamestnania príde osobne poďakovať. Keď klient zavolá Vášmu šéfovi a poďakuje za skvele odvedenú prácu, či zrazu zistíte, že Vaše kolegyne zvládli náročnú situáciu lepšie, než by ste im v danom momente sama poradili.

Úprimne, neviem aký je recept na to, aby ste mali radosť z Vašej práce. Prirovnala by som to k rande. Aká veľká je pravdepodobnosť, že človek, s ktorým máte zajtra rande je Váš budúci životný partner? Optimista by povedal, veľká, pesimista by ani nešiel. Ja ako pragmatik v tom vidím veľa premenných. Podobne to je aj pri získavaní novej práce. Je to veľký otáznik ako to nakoniec dopadne. Preto je dôležité si urobiť dobrý prieskum, pýtať sa a vymieňať si informácie. Tu určite využite osobné stretnutie, vždy sa  dozviete viac. Dôležité je byť zvedavý. Nakoniec zostáva už len riskovať. To je však takmer vo všetkom v živote. Ak nepustíte uzdu poznaného a zažitého, prichádzate o možnosti, ktoré Vám svet ponúka.                                                                                                                   

Teším sa ďalšie momenty a výzvy, ktoré mi AuJob ešte poskytne a budem sa snažiť vyťažiť z nich čo najviac.                                                                                                                                                                                                     Alžbeta Némethová
                                                                                                                                                                                                     HR konzultant


 

Pošlite CV