Štyri AuJobáčky a tri najčastejšie otázky

Náš Aujob má za sebou 15 úspešných rokov a náš pán riaditeľ nám už prezradil v čom vidí jeho úspech. Za úspechom spoločnosti, či už väčšej alebo menšej, stoja hlavne ľudia, ktorí ju tvoria. Radi by sme Vám preto predstavili naše štyri aujobáčky, ktoré to už nejaký ten piatok s AuJob ťahajú. Vybrali sme tri najčastejšie otázky, s ktorými sa najčastejšie stretávajú, či už zo strany klientov alebo aj známych

 
aujobáčky

 

Peťka/ HR konzultant

1.         Aké je to pracovať v čisto ženskom kolektíve?

Pred tým, ako som nastúpila do zamestnania s čisto ženským kolektívom, mala som plno otázok, aké to bude. Realita ma príjemne prekvapila. Aktuálne je v AuJobe 9 dievčat a každá sme osobnostne úplne iná. No aj napriek tomu si vieme nájsť spoločné záujmy, či témy. Tieto spoločné faktory, nám umožňujú utužovať si vzťahy a lepšie sa spoznávať. Či už je to klebetenie cez obednú prestávku alebo trávenie času po práci, pričom rozoberáme všetko od nákupov až po politiku. Máme to šťastie, že sme si všetky sadli, no aj napriek tomu mávame rozdielne názory. V tom prípade je dôležité rešpektovať názory tej druhej a ak je to potrebné, radšej zmeniť tému. Predídeme tak nežiadaným konfliktom.

2.         Čo ťa práca v AuJobe naučila?

Naučila ma predať pozíciu aj kandidátom, ktorí neplánovali meniť zamestnanie alebo ich pozícia spočiatku nezaujala. Naučila ma správne komunikovať s ľuďmi a hlavne ma naučila pracovitosti. Konkurencia personálnych agentúr je veľká a pri hľadaní kandidátov treba byť rýchli. Preto nie vždy je možné odísť ako náhle odbije koniec pracovnej doby. Ale čo je trocha nadčasu oproti zamestnaným kandidátom a budovaniu dobrého mena AuJobu.

3.         Ktorá pozícia bola pre teba najväčšou výzvou?

Každá pozícia na ktorej som mala možnosť pracovať, bola v niečom inom výnimočná. Napočudovanie, pozícia ktorú považujem za najväčšiu výzvu, je asistentka riaditeľa, či vyššieho manažmentu. Zakaždým, keď pracujem na pozícii asistentky, viem, že to nebude taký rýchly proces. Pri takejto pozícii nestačia len bohaté skúsenosti. Kľúčová je hlavne osobnosť a ako si s potenciálnym nadriadeným sadnú. Je to o hľadaní ihly v kope sena a kombinácia viacerých často krát nereálnych požiadaviek v jednom kandidátovi/ kandidátke. Keď sa mi však podarí nájsť tú správnu osobu, o to je pocit úspechu väčší.

 

Katka/ Senior recruiter
1.         Aké je to pracovať v čisto ženskom kolektíve?

Keď som do AuJobu nastupovala mala som voči tomu rešpekt a bála som sa ako to bude vyzerať. Ženský kolektív - automaticky vám napadne že to budú nejaké škriepky, ohováračky a riešenie každej blbosti. No a teraz ? Nedala by som na moje kolegyne dopustiť. Čo je zaujímavé, že každá sme iná, ale predsa sme si neskutočne sadli. Stále však budem mať voči tomu taký menší strach. Ak pôjdem pracovať inde a náhodou to bude čisto ženský kolektív, vôbec to nemusí takto vypáliť. Z pohľadu AuJob je to však super. Vieme riešiť každú prkotinu a vieme sa hlavne podporiť, pomáhať si alebo dať si úplnú maličkosť, len tak - ktorá spraví celý deň

2.         Čo ťa práca v AuJobe naučila?

Asi všetko. Tým, že toto bola moja prvá poriadna "brigáda" tak naozaj od toho ako nabehnúť na full time režim po škole až po komunikáciu s ľuďmi. Môžem úprimne povedať, že AuJob mi dal veľa a to si veľmi vážim. Mala som možnosť rok pracovať v oblasti ekonomiky a financií a potom prišla výzva prejsť do IT a získať zasa iné skúsenosti/zručnosti. Tiež získať takú tú zručnosť v obchodovaní a ako čo predať, v písaní zaujímavých e-mailov aby to bolo čo najstručnejšie a najvýstižnejšie. V podstate som sa naučila celkový ten know-how (v oblasti HR, obchodu, marketingu) kvôli čomu som aj nastúpila. Verím, že Aujob má procesy nastavené veľmi dobre. Nie je to len o tom, že rob len toto a len takto. Naučila som sa celý proces výberového procesu, ako z pohľadu asistentky, tak aj personalistky. 

3.         Ktorá pozícia bola pre teba najväčšou výzvou?

Je to veľmi ťažká otázka a veľmi individuálna, aspoň pre mňa, keďže som mala možnosť pracovať aj vo financiách aj IT. Najväčšia výzva v oblasti financií bola asi PTP Procesný manažér. Kým som pochopila o čom to vlastne je. Možno aj moja úplne prvá pozícia v AuJobe, keďže som nastúpila a len sa zaúčala - Teamleader na oddelenie majetku (a.k.a. zakliata pozícia). V oblasti IT, to bola asi tiež tá prvá - Technický expert. Bola to junior pozícia, čo bolo super, ale predsa len obrovská výzva, keďže som ešte IT nechápala, všetky tie pojmy, skratky, rozdelenia. Najviac som sa naučila od kandidátov a od rozhovorov s nimi. Niektorí vedeli veľmi pekne vysvetliť čo  presne robia a opísať to, že som tomu chápala viac a viac. V oboch prípadoch, keď som sa zaučila, bolo to omnoho jednoduchšie. Mala som základy a menila sa pozícia, ktorú stačilo pochopiť - s čím pomáhal aj kandidát.

Leona/ Team leader
1.         Aké je to pracovať v čisto ženskom kolektíve?

Keď som prvýkrát prišla do AuJobu a videla samé ženské tváre, hlavou mi preblesli všetky klasické predsudky o ženskom kolektíve – ohováranie, intrigy, faloš. Moje obavy sa však nenaplnili. Práve naopak. V AuJobe som mala možnosť spolupracovať s množstvom inteligentných a šikovných báb, od ktorých som sa aj veľa naučila. V neposlednom rade som tu našla nielen kolegyne ale aj priateľky. Takže aby som odpovedala na otázku, vždy je to o type osobností s akými pracujete, nie o ich pohlaví. No povedzme si úprimne, kto by sa s Vami tešil z nových topánok, či Vám pochválil nové šaty lepšie ako čisto ženský kolektív.

 2.         Čo ťa práca v AuJobe naučila?

Jednou z prvých vecí, ktoré som sa tu naučila bolo predať svoju prácu. Napriek tomu, že som vždy mala silnú oporu vo svojej tímlíderke, dookola mi opakovala aké je to dôležité, aby klient či tvoj nadriadený vedel čomu sa venuješ a akú pridanú hodnotu prinášaš. Neskôr som pochopila aké výhody má delegovanie práce. Nie všetci sme supermani a nie všetky zručnosti máme vycibrené tak ako iní. Aj u nás v AuJobe je každá z nás viac talentovaná v inom smere. Navzájom sa dopĺňame a pomáhame si. Práve z tohto vzniká krásny príklad synergického efektu, kde vždy platí 2+2=5.

 3.         Ktorá pozícia bola pre teba najväčšou výzvou?

Dodnes si pamätám na moju prvú IT pozíciu, ktorú som obsadzovala. Bála som sa čo i len zobrať telefón a zavolať niekomu, kto mal v životopise uvedené Java Developer. Dnes sa už len smejem na tom v akom som bola v strese. Ako najväčšie výzvy však považujem pozície, ktoré sú viac zamerané na osobnostný potenciál človeka ako hard skills. Keď dostanem od klienta zadanie v zmysle: „Hľadáme niekoho, kto Vás očarí hneď pri príchode do miestnosti“. Paradoxne sa mi však v poslednej dobe stáva, že čím je pozícia na prvý pohľad ľahšia, tým sa ťažšie obsadzuje. Neverili by ste ako je náročné nájsť napríklad kvalitnú asistentku či office manažérku.

 

Moli/HR konzultant
1.         Aké je to pracovať v čisto ženskom kolektíve?

V tomto jednoznačne super!U nás platí pravidlo, že protiklady sa priťahujú, nakoľko každá z nás je iná a pritom si rozumieme. Zároveň je veľkou výhodou aj to, že máme možnosť zapojiť sa do výberu nového člena nášho tímu. či už priamo na pohovore, alebo si berieme čas na premyslenie, poradenie. Je jasné, že nie každý dokáže kooperovať s každým ale je to aj o kompromisoch.

2.         Čo ťa práca v AuJobe naučila?

Hlavne TRPEZLIVOSTI! Či už zo strany kandidátov, klientov ale aj kolegýň. Pri klientoch je to najmä v správnom uchopení jeho požiadavky- niekedy to trvá pár dní kým sa zosúladia, aby sme našli ten správny „feet“. Pri kandidátoch to začína už pri oslovení, prvom kontakte či pohovore a zároveň aby aj boli presvedčení a motivovaní pre zmenu. U kolegýň je to hlavne pri odovzdávani „know-how“. Každá z nás je v niečom lepšia 

3.         Ktorá pozícia bola pre teba najväčšou výzvou?

Každá pozície je vždy výzvou a  vždy je v niečom náročná- či obsadzujeme Solution Architekta či IT support. Skôr ide o to, že sa postupom zmenil môj prístup k novým pozíciám. Zo začiatku to bol strach- kde budem hľadať, koho oslovím a hlavne, či to kandidát bude chcieť. Teraz je to výzva! viem, že vždy niekde niekoho „vyhrabeme“ a následne už ideme do boja- presvedčiť ho, že je to pre neho to pravé. Najväčšou výzvou však bola moja úplne prvá pozíciu Security Analyst , ktorú sme aj úspešne obsadili mojim prvým kandidátom

                                                                                                                                                                                  Vami milovaný AuJob tím :)

 

 

Pošlite CV